BLOG

ARACINIZ VE SİZ

Otomobilimizin sert darbelere karşı veya müdahalelere karşı alarm çalmasına yarayan bu cihazlar çok çeşitli şeklillerde karşımıza çıkabilmektedir. Oldukça sade modelleri olmasına rağmen çok kompleks olan alarm sistemleri de mevcuttur.

Günümüzde

Devamını Oku
EGZOS SİSTEMİ MODİFİYESİ

Egzoz sistemi modifiyesinin mantığı motorun egzoz subaplarından çıkan atık gazların dışarıya daha kolay atılmasını ve pistonların artık egzoz gazlarını o küçük borulardan ve susturuculardan dışarıya postalamak için uyguladıkları direncin azaltılmasını sağlamaktır.

Standart eg

Devamını Oku
ARAÇ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILMALIDIR? ARABA NASIL YIKANIR ?

Araç temizliği nasıl yapılmalıdır, araç nasıl yıkanır?

Araç temizliği denilince aklımıza ilk gelen olay aracın yıkanmasıdır.Tepeden tırnağa yıkanan bir araç temizliğin en büyük parçasıdır evet ama acaba aracımızı düzgün yıkıyormuyuz?

Devamını Oku
XENON nedir?

XENON nedir?

Asıl amacı her türlü hava koşulunda en üst seviyede görüş üstünlüğü sağlamak olan Xenon HID (High Intensity Discharge) Sistemleri, yüksek voltajla oluşturulan elektrik arkının Xenon gazı ortamında sağladığı üstün bir aydınlatma s

Devamını Oku
ARACINIZDA BULUNMASI GEREKEN ACİL DURUM ALETLERİ

Modern otomobiller, önceki nesillere göre çok daha güvenli ve güçlü olsalar da, teknik bileşenleri açısından çok sofistike hale geldiler. Doğal olarak bu, arabanızda bir şeyin kırılma olasılığını artırır. Bunu yapmak için, her araç sahibi aracının ba

Devamını Oku
CAM FİLMİ

Cam filmi modifiyenin en basit aşamasıdır, araca estetik bir görünüm sağladığı gibi, zararlı uv ışınlarından korunmak ve yolcu kabininin güneş ışınlarıyla ısınmasını önlemek amacıyla da kullanılır. Cam filminin diğer bir kullanım alanı sürüş güvenliği sağlamaktır.

Devamını Oku